|
AMSTERDAM / AIFW - Wie Denim hoort, denkt al snel aan “Replay”. Ook de afgelopen show vormt geen uitzondering. Replay showt de nieuwe herfst- en wintercollectie waarbij de heren- en de dameslijn veel overeenkomsten hebben.
Zo maakt Replay duidelijk dat Folklore zowel mannen als vrouwen heel goed kan staan. Voor de dameslijn vormt de Amerikaanse stad Seattle de inspiratie. Een grungy look met een afgewogen hoeveelheid klassieke jeansstof zorgt hier voor een spectaculair effect.
De meisjes komen op in rokjes met een wijde gebreide trui, strakke stonewashed jeans en stoere blouses. Overal waar je kijkt zie je spannende prints met bloemen en felle kleuren. Gematched met de bekende Replay broeken en rokjes.
Waar de dames al spannende outfits droegen, doen de heren dit des te meer! Replay laat daarbij tegenstrijdige tonen zien. Strakke jeans met wijde bovenstukken zijn kenmerkend voor de herencollectie.
Niet alleen zijn de heren zelf ook erg stoer: de materialen die Replay gebruikt zijn zeker ook niet bepaald verfijnd. Bewust zo gekozen want de keuze van de stoffen en de kleuren zijn geïnspireerd door een ruig berglandschap. Vandaar die nonchalante, stoere look.
Net zoals alle andere merken er een visie op na houdt, houd ik mij aan de uitspraak: “je moet ervan houden.”
Replay is persoonlijk niet direct mijn smaak. Maar ik kan eerlijk toegeven, dat ik na het zien van deze collectie toch best weer een stapje dichterbij gekomen ben bij het worden van een “Replay-er”!
Door: Mel Krul
Foto: Peter Stigter
|