• Milaan: Marina Rinaldi presenteert Sara Battaglia

  • Addy van den Krommenacker showt in Gambia

  • Paul Schulten 40 jaar in het vak

  • Avontuurlijke clipper zeilrace om-de-wereld met de Perseverance

  • Beroemde Schotse motorkappen dreigen te verdwijnen

  • Het meest geliefde plein in Sevilla: Plaza de España

  • De Mesdag Collectie uit Den Haag toont Sprekende Bomen

  • TOI & MOI van BIGLI voor valentijn

  • Addy showt met koninklijke glamour in Palazzo Brancciato -1-

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Best dressed lawyer!

Bos & Baruch Podcasts

 

 

PodCast 12 :
Is automobilisten pesten echt nodig - Twijfels over het klimaatevangelie - Zoeken naar praktische oplossingen - De onvermijdelijke Beterweters blijven trots met hun fouten doorgaan - Interessante theorie over de overeenkomst van elementen uit de quantumtheorie en paranormaal denken over levensvormen - Soms is onze grote wereld toch heel klein - Regeringsleiders op de wereldtop over de ontbossing van de Amazone om de longen van de wereld te beschermen - Grensoverschrijdend gedrag is een categorie apart.

PodCast 13 :
Bootramp voor de kust van Ameland - Gevolgen voor ons Erfgoed de Waddenzee - Brandgevaar elektrische auto's mogelijk onderschat - Kamervoorzitter Khadija Arib (on)terecht de maat genomen door anonieme beschuldigers. Wie zei wat? Uitvergroot door 'deftige roddeljournalistiek' - Macht en tegenmacht op de balans vooral in politiek en sport - Onvolledige discussie over het Nederlandse Kabinet - The Black Day in New Delhi en het leven van de Dalit of Onaanraakbaren in India. Een onverzoenlijke hardheid van het regime daar isoleert grote groepen anders gelovigen waaronder ook miljoenen christenen tot leven in afschuwelijke omstandigheden aan de onderkant van de maatschappij.

MARIA OP DE AMSTEL - TUSSEN TWIJFEL EN TROOST

mamstelHEILOO / AMSTERDAM – Ze wordt aanbeden, genegeerd, verguisd, vereerd. Maar altijd blijft ze terugkomen, op schilderijen, in dromen, in gebeden van mensen die niet meer weten waar ze het moeten zoeken.

 Op 28 juni wordt in het Noord-Hollandse Heiloo opnieuw een gebedsdag gehouden ter ere van de "Vrouwe van alle Volkeren", die eens Maria was. Een Amsterdamse Mariaverschijning, zegt men, uit 1945.


Wat er precies verscheen, blijft voer voor discussie. Wat bleef, is het verlangen. Naar bemoediging, naar troost, naar een moederlijke stem die zegt: ik zie je. Ook als de kerk zelf nog zoekende is.

VAN CONTROVERSE NAAR VOORZICHTIG HERSTEL... 
Jarenlang werd de Amsterdamse verschijning binnen kerkelijke kringen met scepsis bekeken. Maar inmiddels is het oordeel herzien. In 1996 gaf het bisdom Haarlem-Amsterdam toestemming voor publieke devotie, met instemming van de toenmalige kardinaal Ratzinger, later paus Benedictus. Paus Leo (voorheen kardinaal Prevost) zou Amsterdam zelfs zien als spiritueel ankerpunt voor een nieuwe evangelisatie in Europa.

MARIA ALS 'COREDEMPTRIX' 
Tijdens de gebedsdag in Heiloo worden theologische thema’s als het vijfde mariale dogma besproken – Maria als medeverlosseres. Een ingewikkeld woord, maar het raakt iets eenvoudigs: dat mensen haar zien als iemand die met hen meedraagt. Niet boven, maar naast hen.

AMSTERDAM ALS LOURDES AAN DE AMSTEL?  
Er zijn plannen voor een grote bedevaartkerk in de hoofdstad. Een nieuwe plek voor bezinning, tussen tramrails en toeristen. 
Sommigen spreken al van een 'Lourdes aan de Amstel'. Of dat zo is, zal de toekomst uitwijzen. 

Maar wie in de kapel in Heiloo zit, tussen de waxinelichtjes en fluisterende gebeden, voelt misschien al: het gebeurt al.

Niet op grote schaal. Maar wel van mens tot mens.