• Milaan: Marina Rinaldi presenteert Sara Battaglia

  • Addy van den Krommenacker showt in Gambia

  • Paul Schulten 40 jaar in het vak

  • Avontuurlijke clipper zeilrace om-de-wereld met de Perseverance

  • Beroemde Schotse motorkappen dreigen te verdwijnen

  • Het meest geliefde plein in Sevilla: Plaza de España

  • De Mesdag Collectie uit Den Haag toont Sprekende Bomen

  • TOI & MOI van BIGLI voor valentijn

  • Addy showt met koninklijke glamour in Palazzo Brancciato -1-

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Nieuws van Nederland


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/sites/web/couturekrantnl/subsites/couturekrant.nl/components/com_content/models/articles.php on line 587

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/sites/web/couturekrantnl/subsites/couturekrant.nl/modules/mod_articles_category/helper.php on line 250

Best dressed lawyer!

Bos & Baruch Podcasts

 

 

PodCast 12 :
Is automobilisten pesten echt nodig - Twijfels over het klimaatevangelie - Zoeken naar praktische oplossingen - De onvermijdelijke Beterweters blijven trots met hun fouten doorgaan - Interessante theorie over de overeenkomst van elementen uit de quantumtheorie en paranormaal denken over levensvormen - Soms is onze grote wereld toch heel klein - Regeringsleiders op de wereldtop over de ontbossing van de Amazone om de longen van de wereld te beschermen - Grensoverschrijdend gedrag is een categorie apart.

PodCast 13 :
Bootramp voor de kust van Ameland - Gevolgen voor ons Erfgoed de Waddenzee - Brandgevaar elektrische auto's mogelijk onderschat - Kamervoorzitter Khadija Arib (on)terecht de maat genomen door anonieme beschuldigers. Wie zei wat? Uitvergroot door 'deftige roddeljournalistiek' - Macht en tegenmacht op de balans vooral in politiek en sport - Onvolledige discussie over het Nederlandse Kabinet - The Black Day in New Delhi en het leven van de Dalit of Onaanraakbaren in India. Een onverzoenlijke hardheid van het regime daar isoleert grote groepen anders gelovigen waaronder ook miljoenen christenen tot leven in afschuwelijke omstandigheden aan de onderkant van de maatschappij.

Gelijke behandeling: ook de overheid onder de loep

gelbehandHet kabinet wil dat de regels voor gelijke behandeling niet alleen gelden voor bedrijven en instellingen, maar ook voor de overheid zelf. Daarmee wordt een bestaande wet uitgebreid naar een terrein dat tot nu toe buiten beeld bleef.

De Algemene wet gelijke behandeling beschermt burgers al op gebieden zoals werk, onderwijs en dienstverlening. Maar typisch overheidshandelen — zoals belastingheffing, vergunningen en controles — valt daar nog niet onder. Het kabinet wil dat gelijktrekken.

Meer mogelijkheden voor burgers

Als de wetswijziging doorgaat, kunnen burgers straks ook bij het College voor de Rechten van de Mens of een antidiscriminatievoorziening terecht met klachten over de overheid. Daarmee ontstaat een extra route naast de Nationale Ombudsman en de rechter.

Volgens minister Heerma is dat een logische stap. Vertrouwen in de overheid is belangrijk, maar niet vanzelfsprekend voor iedereen. Juist daarom moet ook de overheid naar de eigen handelswijze blijven kijken.

Neutraliteit onder druk?

Tegelijkertijd roept de uitbreiding vragen op die verder gaan dan de wet alleen. De overheid vraagt van haar burgers en medewerkers een zekere neutraliteit. Maar in een tijd waarin maatschappelijke discussies steeds zichtbaarder worden, vervagen die lijnen soms.

Dat hoeft niet direct problematisch te zijn, maar het maakt de vraag relevanter: hoe onafhankelijk is het handelen van de overheid, en hoe wordt dat ervaren?

Wat veranderde er aan de werkmethode in de loop van de tijd?

Van vroeger naar nu ... Balanceren tussen uitleg en invloed

Ook de manier waarop de overheid communiceert, is veranderd. Waar voorlichting ooit een beperkte rol speelde, is het nu een uitgebreid onderdeel van het bestuur. Meer communicatie kan bijdragen aan duidelijkheid, maar roept bij sommigen ook de vraag op waar de grens ligt tussen informeren en sturen.

Die ontwikkeling staat niet op zichzelf. Ze past in een bredere context van digitalisering, gebruik van algoritmes en een groeiend aantal regels dat voor burgers steeds complexer wordt.

Een volgende stap, geen eindpunt

De voorgestelde uitbreiding sluit aan bij adviezen van verschillende instanties en speelt in op zorgen over institutionele discriminatie.

Tegelijkertijd verandert er met deze stap ook iets in de verhouding tussen burger en overheid.

Niet alleen omdat er een nieuwe klachtmogelijkheid komt, maar ook omdat de overheid zichzelf nadrukkelijker onder dezelfde maatstaf plaatst.

Alles bij elkaar overwegend is de conclusie:    

In een tijd waarin vertrouwen en twijfel naast elkaar bestaan, lijkt deze wetswijziging een poging om die balans te herstellen.

Maar zoals vaker geldt: regels kunnen veel vastleggen, het gevoel van rechtvaardigheid ontstaat pas in de praktijk.