• Milaan: Marina Rinaldi presenteert Sara Battaglia

  • Addy van den Krommenacker showt in Gambia

  • Paul Schulten 40 jaar in het vak

  • Avontuurlijke clipper zeilrace om-de-wereld met de Perseverance

  • Beroemde Schotse motorkappen dreigen te verdwijnen

  • Het meest geliefde plein in Sevilla: Plaza de España

  • De Mesdag Collectie uit Den Haag toont Sprekende Bomen

  • TOI & MOI van BIGLI voor valentijn

  • Addy showt met koninklijke glamour in Palazzo Brancciato -1-

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Best dressed lawyer!

Bos & Baruch Podcasts

 

 

PodCast 12 :
Is automobilisten pesten echt nodig - Twijfels over het klimaatevangelie - Zoeken naar praktische oplossingen - De onvermijdelijke Beterweters blijven trots met hun fouten doorgaan - Interessante theorie over de overeenkomst van elementen uit de quantumtheorie en paranormaal denken over levensvormen - Soms is onze grote wereld toch heel klein - Regeringsleiders op de wereldtop over de ontbossing van de Amazone om de longen van de wereld te beschermen - Grensoverschrijdend gedrag is een categorie apart.

PodCast 13 :
Bootramp voor de kust van Ameland - Gevolgen voor ons Erfgoed de Waddenzee - Brandgevaar elektrische auto's mogelijk onderschat - Kamervoorzitter Khadija Arib (on)terecht de maat genomen door anonieme beschuldigers. Wie zei wat? Uitvergroot door 'deftige roddeljournalistiek' - Macht en tegenmacht op de balans vooral in politiek en sport - Onvolledige discussie over het Nederlandse Kabinet - The Black Day in New Delhi en het leven van de Dalit of Onaanraakbaren in India. Een onverzoenlijke hardheid van het regime daar isoleert grote groepen anders gelovigen waaronder ook miljoenen christenen tot leven in afschuwelijke omstandigheden aan de onderkant van de maatschappij.

Bas Kosters: Veel liefdevolle armen en ruimte voor vreugde

bkliearvDe wereld van modeontwerper en kunstenaar Bas Kosters voelt soms alsof je een droom binnenloopt waar alles mag bestaan. Grote stoffen figuren, zachte monsters, vreemde poppen, kleurige armen, beschermende vormen en een mengeling van humor en kwetsbaarheid. 

Voor sommigen misschien “raar”, maar voor anderen juist een plek waar ademruimte ontstaat. Kosters laat weten dat momenteel in Rijksmuseum Twenthe de tentoonstelling Veel liefdevolle armen is te zien. Het is de eerste grote terugblik op tien jaar autonoom werk. 

Textielkunst, sculpturen, keramiek, kostuums, installaties en tekeningen vormen samen een kleurrijke wereld waarin thema’s als zelfliefde, queerzijn, sensualiteit, hoop en veiligheid centraal staan.

Tegelijkertijd verschijnt ook een kort filmportret van filmmaker Mario van Zijst, rond het project Een oefening in vreugde en de tentoonstelling 'We zijn er allemaal'.

Volgens Kosters draait het om “nieuwe perspectieven in jezelf ontdekken” en om het creëren van ruimte voor anderen én voor zichzelf. De vertoningen vinden plaats bij FC Hyena.

Wie naar zijn werk kijkt, merkt dat achter de uitbundige kleuren ook een zachtere laag schuilt. Niet alles hoeft strak, logisch of netjes te zijn om waarde te hebben. Soms zeggen vreemde figuren of poppen meer over mensen dan keurige woorden ooit kunnen doen.

Dat gevoel herkennen verzamelaars van poppen, beren en merkwaardige objecten vaak onmiddellijk. Sommige mensen vullen hun huis ermee omdat zulke figuren een soort aanwezigheid krijgen. 

Niet als speelgoed, maar bijna als stille huisgenoten die ergens naar kijken, wachten of eenvoudigweg “er zijn”. Een beer in de gang kan dan ineens lijken alsof hij het vervelend vindt dat het licht uit is.

En eerlijk gezegd: de wereld is al serieus genoeg.

Misschien is dat ook waarom mensen zich soms verdedigen tegen zachtheid, fantasie of afwijkende smaken. Terwijl juist die speelse werelden een tegenwicht kunnen vormen tegen de hardheid buiten. 

Tegen haastige fietsen, grote woorden en mensen die altijd overal dwars doorheen willen rijden.

De kunst van Bas Kosters lijkt daar niet voor weg te lopen.Ze maakt ruimte.

Soms luidruchtig.Soms kwetsbaar.

Maar altijd met open armen.