• Milaan: Marina Rinaldi presenteert Sara Battaglia

  • Addy van den Krommenacker showt in Gambia

  • Paul Schulten 40 jaar in het vak

  • Avontuurlijke clipper zeilrace om-de-wereld met de Perseverance

  • Beroemde Schotse motorkappen dreigen te verdwijnen

  • Het meest geliefde plein in Sevilla: Plaza de España

  • De Mesdag Collectie uit Den Haag toont Sprekende Bomen

  • TOI & MOI van BIGLI voor valentijn

  • Addy showt met koninklijke glamour in Palazzo Brancciato -1-

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Best dressed lawyer!

Bos & Baruch Podcasts

 

 

PodCast 12 :
Is automobilisten pesten echt nodig - Twijfels over het klimaatevangelie - Zoeken naar praktische oplossingen - De onvermijdelijke Beterweters blijven trots met hun fouten doorgaan - Interessante theorie over de overeenkomst van elementen uit de quantumtheorie en paranormaal denken over levensvormen - Soms is onze grote wereld toch heel klein - Regeringsleiders op de wereldtop over de ontbossing van de Amazone om de longen van de wereld te beschermen - Grensoverschrijdend gedrag is een categorie apart.

PodCast 13 :
Bootramp voor de kust van Ameland - Gevolgen voor ons Erfgoed de Waddenzee - Brandgevaar elektrische auto's mogelijk onderschat - Kamervoorzitter Khadija Arib (on)terecht de maat genomen door anonieme beschuldigers. Wie zei wat? Uitvergroot door 'deftige roddeljournalistiek' - Macht en tegenmacht op de balans vooral in politiek en sport - Onvolledige discussie over het Nederlandse Kabinet - The Black Day in New Delhi en het leven van de Dalit of Onaanraakbaren in India. Een onverzoenlijke hardheid van het regime daar isoleert grote groepen anders gelovigen waaronder ook miljoenen christenen tot leven in afschuwelijke omstandigheden aan de onderkant van de maatschappij.

Jonge ontwerpers in Helsinki zoeken naar betekenis achter mode

jonthelozTerwijl de modewereld steeds sneller, digitaler en commerciëler lijkt te worden, klinkt vanuit Helsinki een ander geluid. Tijdens Fashion in Helsinki presenteren jonge Finse ontwerpers collecties waarin vakmanschap, gemeenschap en artistieke vrijheid opnieuw centraal staan.

Van 26 tot en met 30 mei verandert de Finse hoofdstad in een podium voor een nieuwe generatie ontwerpers die mode niet alleen zien als kleding, maar ook als verhaal, experiment en maatschappelijk commentaar.

Het evenement vindt onder meer plaats op het historische eiland Seurasaari, waar natuur, houten gebouwen en Fins erfgoed samenkomen. Juist daar tonen elf jonge ontwerpers hun vaak conceptuele collecties.

Sommige ontwerpen lijken bijna afkomstig uit een andere wereld: futuristische silhouetten, beschermende vormen en materialen die doen denken aan digitale huiden of moderne harnassen.

Toch draait het volgens de organisatie niet om afstandelijkheid, maar juist om menselijke waarden zoals empathie, gelijkheid en transparantie.

Bijgaande foto toont al zo'n mensfiguur die al half opgelost is in techniek, bescherming, isolatie en performance. Dat zilveren, bijna kettingachtige lichaam tegenover die donkere massa erachter. 

Alsof iemand tegelijk kwetsbaar én gepantserd is. Bijna een digitale monnik uit een toekomstige samenleving. 

Volgens ontwerper en hoogleraar Ervin Latimer vertelt de nieuwe Finse mode een cultureel verhaal dat jonge, digitaal georiënteerde generaties aanspreekt.

Veel nieuwe Finse labels werken bewust met kleine oplages, gerecyclede materialen en ateliers die zich richten op maatwerk.

Daarmee keren zij zich af van de snel geproduceerde mode-industrie.

Ook gevestigde namen sluiten daarbij aan. Zo organiseert het mooie merk Marimekko opnieuw de publieksdag Marimekko Day in Helsinki.

Naast modeshows zijn er lezingen, tentoonstellingen en presentaties van jonge ontwerpers van onder meer de Aalto University en LAB University of Applied Sciences.

De week wordt afgesloten met de Finnish Fashion Awards.