• Milaan: Marina Rinaldi presenteert Sara Battaglia

  • Addy van den Krommenacker showt in Gambia

  • Paul Schulten 40 jaar in het vak

  • Avontuurlijke clipper zeilrace om-de-wereld met de Perseverance

  • Beroemde Schotse motorkappen dreigen te verdwijnen

  • Het meest geliefde plein in Sevilla: Plaza de España

  • De Mesdag Collectie uit Den Haag toont Sprekende Bomen

  • TOI & MOI van BIGLI voor valentijn

  • Addy showt met koninklijke glamour in Palazzo Brancciato -1-

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Best dressed lawyer!

Bos & Baruch Podcasts

 

 

PodCast 12 :
Is automobilisten pesten echt nodig - Twijfels over het klimaatevangelie - Zoeken naar praktische oplossingen - De onvermijdelijke Beterweters blijven trots met hun fouten doorgaan - Interessante theorie over de overeenkomst van elementen uit de quantumtheorie en paranormaal denken over levensvormen - Soms is onze grote wereld toch heel klein - Regeringsleiders op de wereldtop over de ontbossing van de Amazone om de longen van de wereld te beschermen - Grensoverschrijdend gedrag is een categorie apart.

PodCast 13 :
Bootramp voor de kust van Ameland - Gevolgen voor ons Erfgoed de Waddenzee - Brandgevaar elektrische auto's mogelijk onderschat - Kamervoorzitter Khadija Arib (on)terecht de maat genomen door anonieme beschuldigers. Wie zei wat? Uitvergroot door 'deftige roddeljournalistiek' - Macht en tegenmacht op de balans vooral in politiek en sport - Onvolledige discussie over het Nederlandse Kabinet - The Black Day in New Delhi en het leven van de Dalit of Onaanraakbaren in India. Een onverzoenlijke hardheid van het regime daar isoleert grote groepen anders gelovigen waaronder ook miljoenen christenen tot leven in afschuwelijke omstandigheden aan de onderkant van de maatschappij.

Klopt dat echt: ruim 80 miljoen euro...

DEN HAAG - Het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap trekt de komende vier jaar ruim 80 miljoen euro uit om het probleem aan te pakken dat veel leraren afhaken als ze nog maar net zijn begonnen met lesgeven.... Dat gebeurt om leraren die het onderwijs willen opgeven zelfs als ze net begonnen waren vast te proberen te houden. Wat ontzettend veel geld ... Klopt dat?

Inderdaad: 80 miljoen. Het geld gaat naar verschillende initiatieven om de aanluiting tussen de lerarenopleidingen en de praktijk in de klas te verbeteren. Het ministerie denkt dat het met een betere begeleidng van de jonge leraren allemaal wel goed zal gaan.


De onderwijsbonden noemen de te hoge werkdruk, overvolle klassen en de lage salarissen een reden om dit mooie beroep vaarwel te zeggen. En dan hebben ze het nog niet eens over over problematische leerlingen en moeilijke ouders. Het vele correctiewerk buiten de lessen om en de vaak onontkoombare vergaderdrang.


Volgens OCW ligt het probleem nu voor een deel bij de begeleiding van jonge docenten. Er zijn docenten die elkaar met raad en daad bijstaan via een buddyproject. Maar minder volle klassen en een beperkter werkrooster zouden natuurlijk ook effectief zijn.


Marleen Holtkamp is auteur van ‘Nooit meer nablijven - 39 timemanagementips voor docenten.’ Haar tips en inzichten voor docenten in het voortgezet onderwijs schreef ze op in het boek Nooit meer nablijven, waarvan binnen een jaar de tweede druk verscheen. Deze maand verscheen haar uitgave Timemanagement voor leerkrachten, dat gericht is op het basisonderwijs.
Zij zegt: “Ik denk dat leraren veel baat hebben bij tips om hun tijd beter in te delen. Hoe je met werkdruk omgaat, hebben ze tijdens hun opleiding immers niet geleerd. Tot slot is het natuurlijk van groot belang dat jonge leraren weten dat ze niet alleen staan. En dat het heel zinvol is om hulp te vragen. Coaching of intervisie is dus onmisbaar.”


Beide boeken zijn uitgegeven door Bazalt. Marleen Holtkamp heeft voortijdig ingezien dat de jonge leraar in het onderwijs onder te grote druk komt te staan en een strategie bedacht om hier zo goed mogelijk mee om te gaan. Daarin biedt zij ook hulp voor te veel tijd rovend email-verkeer.
Ook belangrijk want het is niet ondenkbaar dat het onderwijs van de toekomst veel meer digitaal zal verlopen.