De Spinazieacademie

Sinds die tijd heeft huishoudkunde zich ontwikkeld tot een ware studie. Van bezems tot stofzuigers, van kolenfornuizen tot magnetrons: de huishoudschool ging met de tijd mee. Nog altijd genieten sommige traditioneel kokende dames van heerlijke maaltijden uit het Haagse kookboek, geschreven in 1895 door de directrice van de Haagsche Kookschool.
Inmiddels is daar weer een stroom van kookboeken vol nieuwe ideeën voor recepten in druk gelezen artikelen in magazines en kranten van bevlogen redacties aan toegevoegd. Maar ooit werden ze geïnspireerd door de zorgvuldig gedirigeerde basisprincipes van bekende koks en leraressen van de kookschool die streng in de leer hun klas onderwezen in het abc van verantwoord eten koken.
Ook studies als Facility Management en Voeding en Diëtetiek vinden hun oorsprong in de huishoudschool. Een tentoonstelling vol nostalgische foto’s, filmpjes, herinneringen en grootmoeders tips.
Meer op haagshistorischmuseum.nl
Openingstijden: di – vr / 10.00-17.00 uur en za – zo / 12.00-17.00 uur
Gesloten: ma. 01 – 01 - 13
T + 31 (0)70 364 69 40