Doden en gewonden bij schietpartij bij bushokje in Jeruzalem
WORTHY NEWS/DE COUTUREKRANT - 2 december 2023 - JERUZALEM – Minstens drie mensen, onder wie een rabbijn, werden gedood en vijf anderen raakten gewond bij een schietpartij bij de ingang van Jeruzalem, waarvoor Hamas de verantwoordelijkheid opeiste. Rabbi Elimelech Wasserman, 73, die als rabbijnse rechter werkzaam was in de rabbijnse rechtbank in Ashdod, was één van de slachtoffers, volgens de minister van Religieuze Zaken Michael Malchieli.
Een vrouw van in de zestig en een 24-jarige vrouw kwamen ook om bij de aanval, terwijl drie andere mensen ernstig gewond raakten en twee anderen in licht tot matig gewond werden volgens de autoriteiten.Eén van de vrouwen die bij de aanval werd gedood, was Chana Ifergan, de directeur van de Beis Yaakov Bnot Hadassah-school in de wijk Beit Shemesh. Livia Dickman, een inwoner van Har Nof, werd genoemd als derde slachtoffer.
De politie zei dat “twee terroristen” donderdagochtend arriveerden op het Givat Shaul-knooppunt nabij de ingang van Jeruzalem en begonnen te schieten op burgers bij een nabijgelegen bushalte. Ze werden doodgeschoten door veiligheidstroepen en een burger die ter plaatse was, voegde de politie eraan toe.
Hamas, door Israël beschouwd als een terroristische organisatie, zei dat de twee aanvallers deel uitmaakten van de beweging. Het zei dat de aanval kwam als een “natuurlijke reactie op de ongekende misdaden van de bezetting”, een verwijzing naar Israël, dat het land beloofd heeft te vernietigen.
Volgens onderzoekers werd er een grote hoeveelheid munitie gevonden in het voertuig van Hamas-schutters. Enkele uren na de aanval deed de Israëlische politie een inval in het huis van de familie Nemer in Sur Baher, waarbij zes leden van de familie werden gearresteerd, inclusief hun broers en zussen en ouders, zo meldde de krant The Jerusalem Post.
Afzonderlijk hiervan raakten twee soldaten van het Israëlische leger (IDF) donderdagmiddag licht gewond bij een ramaanval op het Beka'ot-controlepunt in de Jordaanvallei, aldus de IDF. Het voegde eraan toe dat de “vermoedelijke terrorist” was opgepakt.
De aanvallen kwamen kort nadat het staakt-het-vuren tussen Israël en Hamas in Gaza met nog een dag werd verlengd, waarvan Qatar de voorwaarden ervan heeft uiteen gezet.
De aankondiging kwam nadat Hamas beweerde dat drie leden van de Bibas-familie, waaronder de tien maanden oude Kfir, waren gedood bij Israëlische aanvallen voordat het staakt-het-vuren begon. Israël zei dat het de claims onderzoekt, die nog steeds niet zijn geverifieerd.
De verlenging van het staakt-het-vuren werd vrijdag hervat nadat nog eens tien Israëlische gijzelaars werden bevrijd onder de wapenstilstandsovereenkomst, terwijl vier Thais en twee Russen werden vrijgelaten in afzonderlijke deals.
Premier Benjamin Netanyahu waarschuwde echter dat er "geen enkele manier was om niet terug te vechten" tegen Hamas zodra het staakt-het-vuren afloopt.
Het hoofd van de Israel Defense Forces zei dat hij een nieuw strijdplan had goedgekeurd voor als de vijandelijkheden hervat worden. Israël heeft al gezegd dat het drie "terroristen" heeft gedood die "de voorwaarden van het staakt-het-vuren hebben geschonden".