Eleonora terug op toneel
AMSTERDAM - Dood Paard brengt Eleonora Fonseca Pimentel naar Frascati.
Een historica reist naar Napels om het leven van de achttiende-eeuwse dichteres en revolutionair te onderzoeken.
“De enige plicht die wij aan de geschiedenis verschuldigd zijn, is haar te herschrijven,” zei Oscar Wilde.
Na twee try-outs in Leiden is Dood Paard met Eleonora te zien in Frascati. De voorstelling stelt de vraag wie Eleonora Fonseca Pimentel was.
In haar eigen tijd was ze een bekende dichteres en revolutionair, maar tegenwoordig kennen maar weinig mensen haar naam.
Een historica reist naar Napels om Eleonora’s levensverhaal op te schrijven.
Ze neemt een stagiair mee.
Haar man, zelf ook historicus, twijfelt aan het boek en aan haar reden om de stagiair mee te nemen.
Als hij onverwacht in Napels verschijnt, zijn zijn vrouw en de stagiair volledig in hun onderwerp opgegaan.
De voorstelling neemt het publiek mee naar het Napels van de achttiende eeuw, langs zeewier, scheepsdiesel, vochtige archieven en zandsteen.
Misschien wordt er zelfs gezwommen in de baai.
Met en door Manja Topper, Jonathan Zeebregts, Artun Alaska Arasli, Ramses van den Hurk, Dúlio Duarte en anderen.
TEKST: JOACHIM ROBBRECHT
FOTO: SANNE PEPER









