Bij Sheila de Vries op de Afterparty
Na een cruise met Sheila de Vries in fijne lichtgewicht jasjes en langere mantels en slankmakende tops volgt een afterparty waarin iedereen iedereen weer eens ontmoet om even wat te drinken en heerlijk te socializen want de tijd vliegt voorbij en je komt elkaar toch hier gelukkig weer even tegen. Er valt na allerlei gebeurtenissen ook onderling het nodige te melden.
Na moeilijke tijden zegt een stoere Sheila de Vries : "I am still going strong..." en raakt in lang verwachte gesprekken. Er worden afspraken voor nieuwe ontmoetingen gemaakt. Ik raak in gesprek met de mannequins die de zaal in zweefden en de stemming er lekker in brachten en uiteraard met "Hair By Glenn" die zich allen zo vakkundig weten te presenteren. En dat is in deze tijd vrij uitzonderlijk. Geen poespas hier: wel een aangename verrassing.
Je komt op de afterparty van een coutureshow altijd bijzondere mensen tegen. Als ik vraag aan twee leuke blondines die beiden in een andere champagne-kleurige outfit gehuld de show bespreken hoe ze de film in het voorprogramma vonden reageren ze enthousiast. "Wat een moderne film toen al in die tijd. En het toenmalige publiek op straat in Rome zag er ook al heel gewoon modern uit. Wij vinden die Felderhof een heel charmante man. Die moet absoluut terugkomen want die gaat het ook nu in onze tijd helemaal maken... Hij moet terugkomen."
Kitty Lebbink aanvankelijk muziekdocent is nu dirigent van een meidenkoor Chantemble. Zij zegt: "Ik bewonder Sheila de Vries ook om haar passie voor haar werk ..." En dat wordt onmiddellijk beaamd door Henriëtte van Hooijdonk, directeur van het Nieuwegeinse Bussinesscenter. "Wij hebben in ons familiebedrijf oog voor smaak en styling. En vooral voor kwaliteit. Net als Sheila hebben wij met ons bedrijf heel veel meegemaakt. 2 Jaar geleden is ons bedrijf helemaal uitgebrand. Maar het is weer herrezen tot het allermooiste conferentieoord van Nederland... "
"Dat klinkt heel bescheiden," lacht haar vriendin. "Het lijkt ook wel een film maar het is toevallig echt waar." Natuurlijk ben ik onder de indruk van zoveel vastberadenheid maar ik loop even door.
Bij de piano - waar kan het anders of beter- raak ik in gesprek met de bekende zangeres Laura Fygi. Ze is vooral beroemd in Azië waar ze ieder jaar weer optreedt. Nederland alleen is voor sommige zangtalenten nu eenmaal klein. En Laura Fygi heeft een heel uitgebreid en langjarig repertoire. Zij heeft verschillende albums op haar naam.
Over enige tijd vertrekt zij weer voor een nieuwe tournée naar Shanghai en zal zij een duo vormen met de in Azië zeer bekende zangeres Liza Ono. "We waren al heel lang fans van elkaars muziek,"vertelt ze. "Liza ziet er heel oosters uit maar is in Brazilië opgegroeid en zingt veel Braziliaanse liederen maar die heb ik toevallig ook zelf al heel lang op mijn speellijst staan."
Hebben jullie elkaar dan al ergens ontmoet?
"Dat niet maar we waren toevallig wel al fans van elkaar. Mijn Cinese agent kwam op dat idee van een duopresentatie.
Hoe weet je dan of jullie stemmen samengaan?
"We klinken heel goed bij elkaar vanuit de zelfde toonsoort. Zij heeft een heel licht timbre en zingt heel ingetogen. Ja ... Natuurlijk moeten we vooraf samen repeteren.
Daarom vertrek ik 4 dagen eerder naar Shanghai en natuurlijk draag ik ook daar kleding van Sheila de Vries. Chic en comfortabel. Staat goed en zit fijn. Die draag ik altijd op de bühne en dat wordt zeer gewaardeerd. "
IN GESPREK MET DE COUTUREKRANT: LAURA FYGI OVER HAAR DUOPRESENTATIE MET LIZA ONO ...
DE TWEE ZANGERESSEN WAREN ALTIJD AL FANS VAN ELKAAR ...