• Milaan: Marina Rinaldi presenteert Sara Battaglia

  • Addy van den Krommenacker showt in Gambia

  • Paul Schulten 40 jaar in het vak

  • Avontuurlijke clipper zeilrace om-de-wereld met de Perseverance

  • Beroemde Schotse motorkappen dreigen te verdwijnen

  • Het meest geliefde plein in Sevilla: Plaza de España

  • De Mesdag Collectie uit Den Haag toont Sprekende Bomen

  • TOI & MOI van BIGLI voor valentijn

  • Addy showt met koninklijke glamour in Palazzo Brancciato -1-

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Best dressed lawyer!

Bos & Baruch Podcasts

 

 

PodCast 12 :
Is automobilisten pesten echt nodig - Twijfels over het klimaatevangelie - Zoeken naar praktische oplossingen - De onvermijdelijke Beterweters blijven trots met hun fouten doorgaan - Interessante theorie over de overeenkomst van elementen uit de quantumtheorie en paranormaal denken over levensvormen - Soms is onze grote wereld toch heel klein - Regeringsleiders op de wereldtop over de ontbossing van de Amazone om de longen van de wereld te beschermen - Grensoverschrijdend gedrag is een categorie apart.

PodCast 13 :
Bootramp voor de kust van Ameland - Gevolgen voor ons Erfgoed de Waddenzee - Brandgevaar elektrische auto's mogelijk onderschat - Kamervoorzitter Khadija Arib (on)terecht de maat genomen door anonieme beschuldigers. Wie zei wat? Uitvergroot door 'deftige roddeljournalistiek' - Macht en tegenmacht op de balans vooral in politiek en sport - Onvolledige discussie over het Nederlandse Kabinet - The Black Day in New Delhi en het leven van de Dalit of Onaanraakbaren in India. Een onverzoenlijke hardheid van het regime daar isoleert grote groepen anders gelovigen waaronder ook miljoenen christenen tot leven in afschuwelijke omstandigheden aan de onderkant van de maatschappij.

DIE 'LAATSTE BLIK' – door Sahika Caglar

dlablikBij haar schilderij “Laatste Blik” vertolkt Sahika Calgar de gedachten van heel veel vrouwen op een cruciaal moment in hun leven.

Zij zegt: "Soms is het alsof een vrouw alles achter zich moet laten. Of ze nu leeft in Anatolië, in Europa of ergens aan de rand van een wereld in puin — er zijn momenten waarop het leven haar volledig uit handen glipt. Toch draagt zij een stille kracht in zich: het vermogen om op te staan, zich opnieuw te hechten aan het leven en met zachte volharding verder te gaan."

Voor het doek “Laatste Blik” liet zij zich leiden door dat moment van overgang. De vrouw op het schilderij zit aan de rand van een verwoeste stad, een wereld die ze achter zich laat. Maar haar blik is geen afscheid. Ze kijkt terug zoals iemand vooruitkijkt — met de overtuiging dat er iets nieuws zal komen.

Aan haar schouder hangt een rode sjaal. Niet zomaar een lap stof, maar meer een weefsel van haar herinneringen. In de tinten van haar kleding – diepe blauwen – voel je de zwaarte van verlies, maar ook de koelte van kracht. Haar blote schouder toont kwetsbaarheid én moed. En het verlangen om opnieuw geboren te worden.

De achtergrond van het schilderij is opgebouwd uit lagen geel, wit, grijs en turquoise. Vervaagde kleuren, als sporen van een stad na een ramp, of een leven dat moest worden losgelaten. 

Maar dwars door dat alles stroomt blauw – het water dat reinigt, draagt en langzaam geneest.

“Laatste Blik” is ook een universeel beeld. De vrouw spreekt namens zovelen. Ze neemt afscheid van haar verleden, van een huis, een tuin, een toekomst die niet kwam. 

En toch, in haar houding zit geen berusting. Ze weet: ooit zal ze weer gordijnen borduren met hoop, bloemen planten waar nu alleen stof ligt, en thuiskomen in zichzelf.

Het schilderij is gemaakt door Sahika Calgar met acryl op doek (120x100 cm) en beweegt tussen abstractie en figuratie. 

SAHIKA CAGLAR: "ELKE LAAG VAN MIJN SCHILDERIJ, ELKE KLEUR DRAAGT IETS VAN MIJN EIGEN VERLIES, MIJN VERWACHTINGEN EN MIJN GELÓÓF IN HERSTEL ...  

WANT WAAR EEN VROUW IS, DAAR IS HOOP ... EN ZELFS EEN LAATSTE BLIK KAN EEN BLIK VOL HOOP ZIJN ..."