• Milaan: Marina Rinaldi presenteert Sara Battaglia

  • Addy van den Krommenacker showt in Gambia

  • Paul Schulten 40 jaar in het vak

  • Avontuurlijke clipper zeilrace om-de-wereld met de Perseverance

  • Beroemde Schotse motorkappen dreigen te verdwijnen

  • Het meest geliefde plein in Sevilla: Plaza de España

  • De Mesdag Collectie uit Den Haag toont Sprekende Bomen

  • TOI & MOI van BIGLI voor valentijn

  • Addy showt met koninklijke glamour in Palazzo Brancciato -1-

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Best dressed lawyer!

Bos & Baruch Podcasts

 

 

PodCast 12 :
Is automobilisten pesten echt nodig - Twijfels over het klimaatevangelie - Zoeken naar praktische oplossingen - De onvermijdelijke Beterweters blijven trots met hun fouten doorgaan - Interessante theorie over de overeenkomst van elementen uit de quantumtheorie en paranormaal denken over levensvormen - Soms is onze grote wereld toch heel klein - Regeringsleiders op de wereldtop over de ontbossing van de Amazone om de longen van de wereld te beschermen - Grensoverschrijdend gedrag is een categorie apart.

PodCast 13 :
Bootramp voor de kust van Ameland - Gevolgen voor ons Erfgoed de Waddenzee - Brandgevaar elektrische auto's mogelijk onderschat - Kamervoorzitter Khadija Arib (on)terecht de maat genomen door anonieme beschuldigers. Wie zei wat? Uitvergroot door 'deftige roddeljournalistiek' - Macht en tegenmacht op de balans vooral in politiek en sport - Onvolledige discussie over het Nederlandse Kabinet - The Black Day in New Delhi en het leven van de Dalit of Onaanraakbaren in India. Een onverzoenlijke hardheid van het regime daar isoleert grote groepen anders gelovigen waaronder ook miljoenen christenen tot leven in afschuwelijke omstandigheden aan de onderkant van de maatschappij.

Liesbeth Mekkering op de show van Sheila de Vries

Eén van de zeer gewaardeerde gasten tijdens de show van Sheila de Vries was Liesbeth Mekkering. Zij had een plek vlak bij de catwalk.  Praktisch en prettig voor deze stoere vrouw, die na een val van haar jachtpaard in het ziekenhuis belandde en daar ontdekte dat zij vrijwel niet meer kon bewegen.

Ze bleek een incomplete dwarslaesie te hebben en was grotendeels verlamd. Wat volgde was een lange en zware periode van revalidatie. Maar haar doorzettingsvermogen is  indrukwekkend en onvermoeibaar. Het bracht haar verder dan alleen haar eigen herstel. Het werd uiteindelijk ook van veel betekenis voor vele anderen.

In Nederland leven naar schatting tussen de 10.000 en 15.000 mensen met een (incomplete) dwarslaesie. Net als Liesbeth staan zij dagelijks voor de uitdaging om opnieuw verbinding te vinden met hun lichaam. Vaak een eenzame strijd.

Via haar zoon Derck kwam Liesbeth in aanraking met de Lokomat: een geavanceerde looprobot die mensen met een beperking helpt om opnieuw bewegingspatronen te trainen.

De resultaten zijn wetenschappelijk onderbouwd, maar de behandeling wordt niet vergoed door zorgverzekeraars.

Liesbeth zag wat het met mensen deed. De hoop die terugkeerde. Het gevoel van contact met het eigen lichaam ook al was het soms maar even. Dat bracht haar ertoe een Stichting op te richten met een helder doel: in elke provincie van Nederland een looprobot plaatsen.

Een ambitieus plan, want de kosten bedragen circa drieënhalve ton per apparaat. Toch heeft zij inmiddels een brede groep supporters om zich heen verzameld.

“Natuurlijk heb ik ook mijn zware dagen,” zegt Liesbeth. “Maar ik ga door.”

Ze blijft zich inzetten voor haar missie:
“Het is wetenschappelijk aangetoond hoe belangrijk de Lokomat is voor duizenden mensen. Steeds meer bedrijven willen bijdragen. We moeten ervoor zorgen dat deze technologie toegankelijk wordt, zodat mensen weer kunnen staan, bewegen — en misschien zelfs weer leren lopen.”

Ze zag het zelf gebeuren: kleine stappen en soms grote vooruitgang. Maar vooral: hoop.

“Dat zijn heel emotionele momenten,” vertelt ze.
“Ik blijf geloven in wat we doen. Deze Stichting kan levens veranderen.”