• Milaan: Marina Rinaldi presenteert Sara Battaglia

  • Addy van den Krommenacker showt in Gambia

  • Paul Schulten 40 jaar in het vak

  • Avontuurlijke clipper zeilrace om-de-wereld met de Perseverance

  • Beroemde Schotse motorkappen dreigen te verdwijnen

  • Het meest geliefde plein in Sevilla: Plaza de España

  • De Mesdag Collectie uit Den Haag toont Sprekende Bomen

  • TOI & MOI van BIGLI voor valentijn

  • Addy showt met koninklijke glamour in Palazzo Brancciato -1-

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Best dressed lawyer!

Bos & Baruch Podcasts

 

 

PodCast 12 :
Is automobilisten pesten echt nodig - Twijfels over het klimaatevangelie - Zoeken naar praktische oplossingen - De onvermijdelijke Beterweters blijven trots met hun fouten doorgaan - Interessante theorie over de overeenkomst van elementen uit de quantumtheorie en paranormaal denken over levensvormen - Soms is onze grote wereld toch heel klein - Regeringsleiders op de wereldtop over de ontbossing van de Amazone om de longen van de wereld te beschermen - Grensoverschrijdend gedrag is een categorie apart.

PodCast 13 :
Bootramp voor de kust van Ameland - Gevolgen voor ons Erfgoed de Waddenzee - Brandgevaar elektrische auto's mogelijk onderschat - Kamervoorzitter Khadija Arib (on)terecht de maat genomen door anonieme beschuldigers. Wie zei wat? Uitvergroot door 'deftige roddeljournalistiek' - Macht en tegenmacht op de balans vooral in politiek en sport - Onvolledige discussie over het Nederlandse Kabinet - The Black Day in New Delhi en het leven van de Dalit of Onaanraakbaren in India. Een onverzoenlijke hardheid van het regime daar isoleert grote groepen anders gelovigen waaronder ook miljoenen christenen tot leven in afschuwelijke omstandigheden aan de onderkant van de maatschappij.

Aartsbisschop trekt prijs voor geestelijke in na lof voor Bin Laden

WORTHY NEWS/DE COUTUREKRANT- 20 september 2026 - LONDEN/ISLAMABAD -  De aartsbisschop van Canterbury heeft een interreligieuze onderscheiding ingetrokken die was toegekend aan een vooraanstaande Pakistaanse moslimgeestelijke omdat die Osama bin Laden, het brein achter de terroristische aanslagen van 11 september 2001, had geprezen. 

Dame Sarah Mullally, hoogste bisschop van de Kerk van Engeland en leider van de wereldwijde Anglicaanse Gemeenschap met 85 miljoen gelovigen in 165 landen, trok de onderscheiding in kort nadat Hafiz Muhammad Tahir Mehmood Ashrafi die had ontvangen in Lambeth Palace, de officiële residentie van de aartsbisschop in Londen.

Ashrafi is voorzitter van de Pakistan Ulema Council. Hij kreeg op 11 september de Hubert Walter Award for Reconciliation and Interfaith Cooperation, een prijs voor verzoening en samenwerking tussen religies. Die datum was de 25ste herdenking van de aanslagen in de Verenigde Staten, waarbij bijna 3.000 mensen werden vermoord.

Lambeth Palace verklaarde aanvankelijk dat de onderscheiding was gegeven wegens Ashrafi’s “langdurige steun aan religieuze minderheden in Pakistan, in het bijzonder de christelijke gemeenschap”. Zijn inzet zou worden gewaardeerd door veel Pakistaanse christenen, onder wie de Anglicaanse Kerk in het land.

Maar er ontstond snel grote kritiek toen opmerkingen van Ashrafi uit 2007 opnieuw naar buiten kwamen. Daarin sprak hij positief over Bin Laden, die in 2011 door Amerikaanse militairen in Pakistan werd gedood.

ONDERSCHEIDING INGETROKKEN 
Ashrafi zei destijds dat hij Bin Laden de titel Saifullah, oftewel “Zwaard van God”, zou geven. Hij verwees naar wat hij zag als Bin Ladens strijd voor moslims tegen hun vermeende vijanden.

Lambeth Palace moest de prijs daarop opnieuw beoordelen.

“Eerdere opmerkingen van imam Ashrafi zijn aan het licht gekomen en hebben Lambeth Palace ertoe gebracht deze onderscheiding te heroverwegen. Wij kunnen vandaag bevestigen dat de prijs is ingetrokken,” liet het paleis weten in een verklaring die Worthy News inzag.

“We hebben imam Ashrafi op de hoogte gebracht van dit besluit,” voegde Lambeth Palace eraan toe.

Het paleis onderstreepte dat contact tussen religies, ook bij grote en diepgewortelde verschillen, noodzakelijk blijft. “Het is een al lang bestaand uitgangspunt van interreligieuze dialoog en samenwerking dat wij met elkaar in gesprek moeten gaan ondanks diepgewortelde verschillen. Dat blijft zo.”

Ashrafi verwerpt de kritiek. Hij zegt dat zijn woorden “volledig uit hun verband zijn gehaald” en spreekt over een “oneerlijke campagne” tegen hem.

GEESTELIJKE VERDEDIGT ZICH 
Volgens Ashrafi werden zijn uitlatingen gedaan tijdens protesten in Pakistan in 2007, nadat Groot-Brittannië schrijver Salman Rushdie een riddertitel had gegeven. De roman De duivelsverzen had wereldwijd veel moslims gekwetst en woedend gemaakt.

Ashrafi zegt dat hij reageerde op “de pijn die veel moslims voelden” over die onderscheiding. Hij houdt vol dat de voorgestelde titel voor Bin Laden nooit werkelijk is verleend.

De affaire heeft ook opnieuw de aandacht gevestigd op Ashrafi’s steun voor de Pakistaanse blasfemiewetten. Mensenrechtenorganisaties zeggen dat die wetten vaak zijn misbruikt tegen christenen en andere religieuze minderheden.

Lambeth Palace verwees bij de toekenning van de prijs juist naar Ashrafi’s rol in de zaak van Rimsha Masih. Dit christelijke meisje werd in 2012 valselijk beschuldigd van blasfemie. Ashrafi veroordeelde de zaak publiekelijk en steunde maatregelen tegen een moslimgeestelijke die ervan werd beschuldigd bewijsmateriaal tegen haar te hebben geplant.

ZORGEN OVER BLASFEMIEWETTEN 
Ashrafi verdedigt de Pakistaanse blasfemiewetten in bredere zin. Hij stelt dat zij levens kunnen redden doordat mensen dan niet het recht in eigen hand nemen.

Human Rights Watch komt tot een heel andere conclusie. De organisatie zegt dat de wetten religieuze discriminatie in stand houden en worden gebruikt om arme mensen en minderheden te treffen, onder meer bij onrechtmatige ontruimingen en landroof.

Sinds het einde van de jaren tachtig zijn naar schatting 2.000 mensen vervolgd op grond van deze wetten. Christenen en leden van de ahmadi-minderheid zijn onevenredig vaak beschuldigd, al zijn ook moslims vervolgd.

Lambeth Palace zegt de steun aan christenen en aan mensen die betere verhoudingen tussen religieuze gemeenschappen in Pakistan nastreven, voort te zetten.

“We blijven bidden voor de christelijke gemeenschap in Pakistan en voor allen die werken aan interreligieuze dialoog en harmonie in Pakistan en overal ter wereld.”