• Milaan: Marina Rinaldi presenteert Sara Battaglia

  • Addy van den Krommenacker showt in Gambia

  • Paul Schulten 40 jaar in het vak

  • Avontuurlijke clipper zeilrace om-de-wereld met de Perseverance

  • Beroemde Schotse motorkappen dreigen te verdwijnen

  • Het meest geliefde plein in Sevilla: Plaza de España

  • De Mesdag Collectie uit Den Haag toont Sprekende Bomen

  • TOI & MOI van BIGLI voor valentijn

  • Addy showt met koninklijke glamour in Palazzo Brancciato -1-

› ‹
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Best dressed lawyer!

Bos & Baruch Podcasts

 

 

PodCast 12 :
Is automobilisten pesten echt nodig - Twijfels over het klimaatevangelie - Zoeken naar praktische oplossingen - De onvermijdelijke Beterweters blijven trots met hun fouten doorgaan - Interessante theorie over de overeenkomst van elementen uit de quantumtheorie en paranormaal denken over levensvormen - Soms is onze grote wereld toch heel klein - Regeringsleiders op de wereldtop over de ontbossing van de Amazone om de longen van de wereld te beschermen - Grensoverschrijdend gedrag is een categorie apart.

PodCast 13 :
Bootramp voor de kust van Ameland - Gevolgen voor ons Erfgoed de Waddenzee - Brandgevaar elektrische auto's mogelijk onderschat - Kamervoorzitter Khadija Arib (on)terecht de maat genomen door anonieme beschuldigers. Wie zei wat? Uitvergroot door 'deftige roddeljournalistiek' - Macht en tegenmacht op de balans vooral in politiek en sport - Onvolledige discussie over het Nederlandse Kabinet - The Black Day in New Delhi en het leven van de Dalit of Onaanraakbaren in India. Een onverzoenlijke hardheid van het regime daar isoleert grote groepen anders gelovigen waaronder ook miljoenen christenen tot leven in afschuwelijke omstandigheden aan de onderkant van de maatschappij.

New Yorkse graffiti komt naar STRAAT Museum

AMSTERDAM - Vanaf vrijdag 9 oktober is in STRAAT Museum de tentoonstelling ART IS NOT A CRIME te zien. Fotograaf en documentairemaker Henry Chalfant legde in New York de beschilderde metro’s en de jonge graffitischrijvers vast.

Het is geen tentoonstelling die alleen over spuitbussen gaat. Zij vertelt ook hoe jongeren in een moeilijke stad hun naam, stijl en aanwezigheid zichtbaar maakten.

Henry Chalfant fotografeerde tussen 1977 en 1987 honderden metrostellen in New York. De wagons reden soms maar kort rond voordat zij werden schoongemaakt. Chalfant kreeg dan een berichtje over lijn en wagon en ging er snel op af met zijn camera.

In STRAAT Museum zijn meer dan vijfhonderd foto’s te zien, samen op een wand van ruim 25 meter. Ook zijn er grote reproducties van beschilderde metrostellen, schetsboeken, flyers, oude krantenknipsels en cassette-opnamen van DJ Red Alert.

Op een groot beeldscherm rijden metro’s binnen alsof de bezoeker op een perron in de Bronx staat.

Chalfant werd vooral bekend door de documentaire Style Wars uit 1983 en de boeken Subway Art en Spraycan Art. 
Voor veel jonge graffitischrijvers werden die boeken hun eerste kennismaking met een nieuwe beeldtaal.

Amsterdam speelt eveneens een rol in het verhaal. Chalfant exposeerde in 1984 bij galerie Yaki Kornblit aan de Willemsparkweg. 
Foto’s van zijn werk werden toen door Amsterdamse jongeren gekopieerd en verspreid.

Daardoor bereikte de New Yorkse graffitistijl ook andere Europese steden.

De tentoonstelling loopt tot en met 13 maart 2027. Vanaf 15 oktober is STRAAT Museum iedere donderdagavond tot 21.00 uur open. Er zijn dan korte rondleidingen en activiteiten. 
Ook op zaterdag en zondag is er een gratis rondleiding, met een geldig museumticket.

Op zaterdag 17 oktober begint een serie gesprekken over graffiti, mode, fotografie en street style. Op 7 november doet STRAAT Museum mee aan de Amsterdamse Museumnacht, met onder meer workshops graffiti en breakdance, hiphop en optredens.

ART IS NOT A CRIME. Henry Chalfant, graffiticultuur in beeld, NYC 1977–1987, STRAAT Museum Amsterdam, vanaf 9 oktober 2026.