Cavalerie Ere-Escorte doet gewenningsoefening
SCHEVENINGEN - Traditiegetrouw vindt op maandag 19 september vanaf 09.45 uur op het Soldaat van Oranjestrand in Scheveningen de gewenningsoefening voor het Ere-Escorte plaats met veel oefenmunitie en rookbommen.
Deze spectaculaire gewenningsoefening is vrij toegankelijk voor pers en publiek. Op 20 september escorteert het Cavalerie Ere-Escorte voor de achtste maal op Prinsjesdag Z.M. Koning Willem Alexander tijdens de rijtoer met de Glazen Koets vanaf Paleis Noordeinde.
Dit jaar is het de 54e keer na de Tweede Wereldoorlog dat het Cavalerie Ere-Escorte op Prinsjesdag het Staatshoofd escorteert. Het Cavalerie Ere-Escorte, dat met Prinsjesdag als voorste bereden eenheid en direct achter de Glazen Koets rijdt, bestaat uit twee bereden pelotons (70 Huzaren), een bereden standaardwacht (6 Huzaren) met de standaard van het Regiment Huzaren van Boreel en een Heerpauken met 4 trompetters.
Op de paukenkleden zijn opschriften aangebracht die herinneren aan de veldslagen waaraan de Cavalerie haar roem heeft ontleend.







