Houdverbod voor dieren faalt in praktijk
AMSTERDAM, 12 mei 2025 – Dierenbeulen met een houdverbod weten die straf vaak te ontlopen. Ze gaan in beroep – wat de handhaving jarenlang vertraagt – of claimen simpelweg dat aangetroffen dieren niet van hen zijn.
Controlerende instanties blijken daarnaast vaak niet op de hoogte van het verbod.
House of Animals luidt de noodklok en roept rechters en het Openbaar Ministerie (OM) op om het houdverbod aan te scherpen. “Keer op keer treffen wij dieren aan bij veroordeelden. Het verbod is vaak een schijnoplossing”, aldus directeur Karen Soeters.
In een vandaag gepubliceerd onderzoek volgen zij Sharon A. en John J., die ondanks hun veroordeling opnieuw dieren houden – onder erbarmelijke omstandigheden.
Ook andere zaken, zoals die rond Bert’s Animal Verhuur en een kattenfokker in Oud-Beijerland, tonen aan dat houdverboden onvoldoende bescherming bieden.
House of Animals pleit voor betere informatie-uitwisseling met inspectiediensten, strengere handhaving én het direct stilleggen van dierenactiviteiten bij veroordeling. “We zouden dit nooit accepteren bij kinderen. Waarom wel bij dieren?”
"WE ZOUDEN DIT NOOIT ACCEPTEREN BIJ KINDEREN ... WAAROM WEL BIJ DIEREN?"
DOOR: ELIAN BRON









