• Milaan: Marina Rinaldi presenteert Sara Battaglia

  • Addy van den Krommenacker showt in Gambia

  • Paul Schulten 40 jaar in het vak

  • Avontuurlijke clipper zeilrace om-de-wereld met de Perseverance

  • Beroemde Schotse motorkappen dreigen te verdwijnen

  • Het meest geliefde plein in Sevilla: Plaza de España

  • De Mesdag Collectie uit Den Haag toont Sprekende Bomen

  • TOI & MOI van BIGLI voor valentijn

  • Addy showt met koninklijke glamour in Palazzo Brancciato -1-

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Best dressed lawyer!

Bos & Baruch Podcasts

 

 

PodCast 12 :
Is automobilisten pesten echt nodig - Twijfels over het klimaatevangelie - Zoeken naar praktische oplossingen - De onvermijdelijke Beterweters blijven trots met hun fouten doorgaan - Interessante theorie over de overeenkomst van elementen uit de quantumtheorie en paranormaal denken over levensvormen - Soms is onze grote wereld toch heel klein - Regeringsleiders op de wereldtop over de ontbossing van de Amazone om de longen van de wereld te beschermen - Grensoverschrijdend gedrag is een categorie apart.

PodCast 13 :
Bootramp voor de kust van Ameland - Gevolgen voor ons Erfgoed de Waddenzee - Brandgevaar elektrische auto's mogelijk onderschat - Kamervoorzitter Khadija Arib (on)terecht de maat genomen door anonieme beschuldigers. Wie zei wat? Uitvergroot door 'deftige roddeljournalistiek' - Macht en tegenmacht op de balans vooral in politiek en sport - Onvolledige discussie over het Nederlandse Kabinet - The Black Day in New Delhi en het leven van de Dalit of Onaanraakbaren in India. Een onverzoenlijke hardheid van het regime daar isoleert grote groepen anders gelovigen waaronder ook miljoenen christenen tot leven in afschuwelijke omstandigheden aan de onderkant van de maatschappij.

Brieven aan Bertje belicht vergeten verzetsheldin Betty Bergen

DOOR: ELIAN BRON / -  AMSTERDAM – Sommige namen staan in de geschiedenisboeken, andere verdwijnen bijna uit het collectieve geheugen. Met Brieven aan Bertje brengt theatermaker Bodil de la Parra een eerbetoon aan Elisabeth "Betty" Bergen. 

Zij is de Surinaamse verpleegkundige die tijdens de Tweede Wereldoorlog haar leven op het spel zette om Joodse onderduikers te beschermen.

Betty Bergen kwam eind jaren twintig vanuit Suriname naar Nederland. Tijdens de oorlog stelde zij haar woning aan het Amsterdamse Harmoniehof open voor onderduikers. 

Onder hen bevond zich de driejarige Bertje, voor wie zij een diepe genegenheid ontwikkelde en die zij als haar eigen kind beschouwde.

In juni 1944 werden Betty en haar onderduikers verraden. Samen werden zij weggevoerd naar de kampen. Betty overleefde de oorlog, maar sprak later nauwelijks nog over wat zij had meegemaakt. Ook zag zij Bertje nooit meer terug.

In Brieven aan Bertje onderzoekt De la Parra de persoon achter deze bijzondere geschiedenis. 

Wie was Betty Bergen? Wat dreef haar om zulke risico's te nemen? 

En hoe was het om als vrouw van kleur te leven in Nederland tijdens een periode waarin vrijheid allesbehalve vanzelfsprekend was?

De voorstelling is losjes gebaseerd op historisch bronmateriaal over het leven van Elisabeth Bergen. De la Parra, die zelf Surinaamse wortels heeft, verbindt persoonlijke vragen met een stukje geschiedenis dat lang onderbelicht is gebleven.

De productie is te zien in het Lunchtheater van Theater Bellevue in Amsterdam van 10 tot en met 27 juni. 

Het concept, de tekst en de uitvoering zijn van Bodil de la Parra. 
De eindregie is in handen van Paul Knieriem, met muziek van Marlon Penn en scenografie van Roel Leenders.

Brieven aan Bertje is niet alleen een theatervertelling, maar ook een herinnering aan iemand die weigerde weg te kijken toen anderen gevaar liepen.

BRIEVEN AAN BERTJE IS MÉÉR DAN EEN THEATERVERTELLING ...