Europese familiebedrijven zoeken kortere weg naar de consument
Europese familiebedrijven krijgen er een nieuw verkoopkanaal bij. Het nieuwe platform BuyEuropean.com wil producenten rechtstreeks in contact brengen met consumenten, zonder tussenkomst van importeurs, groothandels en andere schakels in de handelsketen.
Het initiatief komt van ondernemer Cees Erkelens, die na tientallen jaren ervaring in de internationale handel constateerde dat veel producenten moeite hebben om zichtbaar te blijven en een eerlijke prijs voor hun producten te ontvangen.
Het platform start met Europese wijnen, maar de initiatiefnemers willen het aanbod later uitbreiden met andere ambachtelijke producten zoals olijfolie en honing.
DRUK OP TRADITIONELE HANDEL
Volgens BuyEuropean.com staat de Europese wijnsector voor grote uitdagingen. Producenten hebben te maken met toenemende concurrentie, overproductie in sommige regio's en lange distributieketens waarin de uiteindelijke verkoopprijs zich over meerdere partijen verdeelt.
Door producenten rechtstreeks met consumenten te verbinden, hopen de initiatiefnemers meer transparantie te creëren over herkomst, prijsopbouw en productie.
"Veel familiebedrijven maken prachtige producten, maar zijn afhankelijk van lange distributieketens waarin marges zich opstapelen," aldus initiatiefnemer Cees Erkelens.
HERKOMST EN VAKMANSCHAP
Door het platform krijgen producenten de mogelijkheid hun eigen verhaal te vertellen.Daarmee wil BuyEuropean.com inspelen op consumenten die niet alleen geïnteresseerd zijn in het product zelf, maar ook in de herkomst en de mensen achter het product.
Na de introductie van wijn moeten ook andere Europese producten hun weg naar het platform vinden.









